Zakup skóry naturalnej od jednego błamu

Nasza szeroka paleta kolorystyczna skór jest skierowana do szerokiego grona odbiorców zarówno do fabryk, zakładów tapicerskich, jak i projektantów meblowych, projektantów galanterii skórzanej oraz klientów indywidualnych. Szerokie grono odbiorców naszych produktów pozwala nam na prowadzenie regularnych cotygodniowych dostaw skór naturalnych bezpośrednio z garbarni, co przekłada się na brak minimalnego limitu zamówienia, który wynosi 1 błam.

Błam skóry typu Madras

Błam skóry typu Madras

Różne modele skóry mają inne sposoby produkcji i przygotowania do ostatecznego efektu, co przekłada się na pochodzenie surowca przed produkcją. I tak dla przykładu surowiec woskowanej skóry anilinowej z efektem Pull-Up (u nas to skóra Magda) pochodzi z Brazylii. Cechą wizualną skóry południowoamerykańskiej jest przede wszystkim (i tylko) wielkość poszczególnych błamów sięgająca czasem nawet 6m2 !!! Lecz przeciętna powierzchnia takiej skóry wynosi w przedziale 4,5 – 5,5 m2.

Innym bardzo popularnym modelem skóry jest skóra Lena. To semi – anilinowa skóra z surowca pochodzącego z Nowej Zelandii. Trochę inne środowisko naturalne sprawia, że surowiec pochodzenia nowozelandzkiego cieszy się trochę mniejszą powierzchnią przeciętną wynoszącą w przedziale 4-5m2.

Lecz nie tylko pochodzenie surowca skóry naturalnej odgrywa duże znaczenie przy jej przeciętnej wielkości. Na wielkość i kształt ostateczny ma też wpływ sam proces produkcji. Bo o ile w przypadku skór niekorygowanych mamy cały błam łącznie z pęcinami, tak w przypadku skór korygowanych dostajemy okrojony efekt końcowy. Taką w pełni korygowaną skórą jest skóra typu Bycast (u nas występuje jako model Luxor). Skóra Bycast jest skórą w pełni korygowaną oraz zabezpieczoną i utwardzoną płytą PVC, która ma za zadanie chronić lico przed zarysowaniami. Przeciętna powierzchnia skór Bycast wynosi 2,5 – 3,5m2

Paradoksalnie skór Bycast jest najtańszym rodzajem skóry oferowanym na rynku, a cechuje się jednolitym kolorem i brakiem utraty barwy wraz z upływem czasu.