Tłoczenie logo na skórze – stamping

Znakowanie swoich produktów to ważny element przy tworzeniu unikalnych wyrobów ze skóry. Duża konkurencja na rynku sprawia, że mniejsze lub świeżo powstające marki są „wsiąkane” przez rynek i często bywa, że wypłynięcie z gąszczu konkurentów wymaga dużych nakładów finansowych przede wszystkim na marketing. Prawda jest jednak taka, że dobry produkt stworzony z sercem i profesjonalizmem sam się obroni przed konkurencją. Tak samo jak malarz malujący swoje obrazy czy też artysta innej dziedziny sztuki znakuje swój towar tak i unikatowe produkty galanterii skórzanej także wymagają wyjątkowego oznakowania.

Skóra naturalna jako surowiec do produkcji mebli i galanterii skórzanej perfekcyjnie poddaje się procesowi tłoczenia a co za tym idzie unikatowego znakowania. Taki proces w branży kaletniczej nazywa się stampingiem lub hot stampingiem (tłoczenie wzorów na skórze za pomocą rozgrzanej mosiężnej matrycy). Polega on na wyciśnięciu pożądanego wzoru na skórze za pomocą mosiężnej matrycy z wygrawerowanym wcześniej wzorem za pomocą odpowiedniej prasy. Cechą charakterystyczną stampingu jest jego trwałość, ponieważ naniesiony znak jest nieusuwalny ze skóry.

Skóra Pull-Up z wytłoczonym logo Decor Arte

Skóra Pull-Up z wytłoczonym logo Decor Arte

Z przyjemnością pragnę poinformować, że nasza firma od kwietnia br. świadczy także usługi stampingu na skórach galanteryjnych. Do wykonania usługi potrzebujemy matrycę mosiężną z wygrawerowanym wzorem do tłoczenia* oraz informację w którym miejscu ma zostać wykonane tłoczenie.

 

*istnieje także możliwość zamówienia matrycy mosiężnej, koszt jej stworzenia zaczyna się od ok. 100 zł