Skóry samochodowe – Grand Prix (GP) od Futura Leathers

W dzisiejszym artykule zaprezentujemy jedną z najstarszych skór w ofercie marki Futura Leathers, skóra Grand Prix, w skrócie GP.

Skóra samochodowa w odróżnieniu do skór meblowych, jest narażona na większą eksploatację. Wynika to z faktu, że fotel, kanapę czy inny mebel domowy użytkowany jest w optymalnych warunkach takich jak  temperatura ok. 20 st. C, stabilna wilgotność powietrza. Siedząc na takim meblu nasz kontakt ze skórą jest względnie optymalny. W samochodzie natomiast mamy do czynienia z wieloma czynnikami ekstremalnymi, które negatywnie wpływają na nią. W zimie temperatury sięgające do -20 st. C, a w lecie +30 st. C, niekiedy w drodze do auta zaskoczy nas deszcz i wsiadamy mokrzy, długie godziny w podróży sprawiają, że dość często zmieniamy pozycję w fotelu narażając skórę na tarcie pod naciskiem.

Dlatego też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, proponujemy kolekcję skór samochodowych Grand Prix, które z powodzeniem można zastosować w tapicerowaniu pojazdów. Skóry GP cechują się wyższą wytrzymałością od swoich siostrzanych modeli skór meblowych, są jednak nieco grubsze (1,1-1,2 mm).

Naszą ofertę skór samochodowych możesz znaleźć pod tym linkiem: „Skóry samochodowe”

Poniżej prezentujemy testy, które zostały wykonane przez naszą firmę i jakim poddawane są nasze produkty, aby mogły być sprzedawane na polskim rynku:

Specyfikacja techniczna skóry samochodowej GP (Grand Prix)

Specyfikacja techniczna skóry samochodowej GP (Grand Prix)

Skóry samochodowe (GP)
Zamknij